Locații: Arad, București, Timișoara, Cluj și Brașov

Responsabilități:

  • Responsabil în mod direct de atingerea obiectivelor
  • Promovează și vinde soluția TrackGPS, soluție completă de monitorizare și gestionare a parcurilor auto prin GPS
  • Identifică cerințele pieței în raport cu soluțiile și produsele din portofoliul AROBS Transilvania Software
  • Propune strategii de promovare a soluției TrackGPS
  • Gestionează procesele de vânzare către clienții AROBS Transilvania Software
  • Gestionează relația cu partenerii AROBS Transilvania Software
  • Culege și transmite informații legate de cerințele clienților în ceea ce privește dezvoltarea de soluții personalizate
  • Întocmește oferte de preț, documentații tehnice, contracte comerciale și urmărește evoluția acestora
  • Realizează prezentări și demo-uri pentru potențialii clienți
  • Se informează pentru cunoașterea în detaliu a produselor gestionate și poziționarea acestora pe piață
  • Se implică activ în creșterea gradului de satisfacție al clienților, venind în întâmpinarea nevoilor acestora cu soluții personalizate
  • Dezvoltă portofoliul de clienți în zona arondată
  • Menține și dezvoltă relația cu actualii clienți
  • Întocmește periodic rapoarte de activitate

Cerințe:

  • Studii superioare finalizate în domeniul economic sau tehnic (studiile tehnice reprezintă un avantaj)
  • Experiență de minim 2 ani în vânzări
  • Constituie avantaj experiența în vânzări de soluții software, soluții tehnice sau soluții de GPS
  • Abilități excelente de comunicare și negociere, prezentare profesională
  • Bune abilități de organizare și planificare a muncii
  • Cunoștințe bune de IT&C
  • Atitudine pro-activă
  • Orientare spre rezultate
  • Capacitatea de a se încadra în deadline-uri și de a-și atinge targetul
  • Flexibilitate, adaptabilitate, comunicare
  • Disponibilitate pentru deplasări frecvente în zona de responsabilitate
  • Permis de conducere categoria B
  • Cunoștințe bune de limba engleză
  • Cunoștințe bune de operare PC (Excel, Word, Powerpoint, CRM)

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant corelat cu performanța
  • Oportunitate de dezvoltare a carierei într-o companie aflată în expansiune

Soluțiile TrackGPS sunt destinate firmelor mici, mijlocii și mari care doresc să-și eficientizeze activitatea prin reducerea costurilor cu flota auto. Aplicația colectează date în timp real prin GPS de la autovehiculele din teren și pe baza acestora generează rapoarte sub formă de grafic sau tabel, care permit analizarea și compararea datelor prezentate în funcție de anumiți parametri.

Ce oferim?

Contact