Locație: Cluj-Napoca

Responsabilități

  • Definește, creează și implementează politici și proceduri de HR pentru departamentul de TrackGPS
  • Stabilește strategia departamentului HR pe toate procesele de HR pentru departamentul de TrackGPS
  • Se implică activ în procesele de recrutare: definește strategii și își oferta suportul ori de câte ori este cazul ținând cont de politicile și obiectivele generale ale organizației
  • Se implică activ în procesele de onboarding și inducție pentru noii colegi
  • Propune strategii de retenție/loialitate și engagement pentru întreaga echipă
  • Propune metode de învățare, întocmește calendare de learning pentru întreagă echipa și urmărește realizarea acestora
  • Caută cei mai buni frunizori cu metode de învățare în trend
  • Gestionează proiectele de internship (ocazional)
  • Oferă suportul echipei de management ori de câte ori este cazul
  • Elaborează și gestionează planul de exit și planul de acțiune după exit
  • Elaborează și gestionează procesele de evaluare anuală, dar și evaluările periodice la 3 și 6  luni și conturează planuri de acțiune în baza evaluării
  • Propune soluții și idei creative, în trend, din domeniul HR, care au impact în business și echipe
  • Stabilește și gestionează bugetul de recrutare și dezvoltare de personal
  • Participă în proiectele de resurse umane comune organizației
  • Soluționează conflicte
  • Contribuie la asigurarea unui climat de comunicare deschis și transparent în cadrul departamentului TrackGPS

Cerințe

  • Experiență de minim 3 ani într-o poziție similară
  • Studii superioare finalizate
  • Competențe excelente de comunicare (scris și vorbit)
  • Atitudine pro-activă, inițiativă și adaptabilitate
  • Abilități foarte bune de organizare și planificare a muncii
  • Gândire strategică, inovație și creativitate
  • Prezență agreabilă și atitudine pozitivă
  • Cunoștințe avansate de limba engleză (scris și vorbit)
  • Cunoștințe foarte bune de operare a PC-ului (Excel, Microsoft Office, Outlook, Power Point)
  • Constituie un avantaj cunoștințele privind legislația muncii
  • Constituie un avantaj experiența în utilizarea unor softuri de People Management

Despre noi

TrackGPS este o soluție de monitorizare a flotei auto prin GPS, dezvoltată de compania AROBS și utilizată în prezent de mai mult de 4500 de clienți din România cu peste 70000 de mașini.

TrackGPS este destinată firmelor care doresc să-și eficientizeze activitatea prin reducerea costurilor cu flota auto. Aplicația colectează date în timp real de la autovehiculele monitorizate și pe baza acestora generează rapoarte sub formă de grafic sau tabel care permit analizarea și compararea datelor și eficientizarea activității.

Ce oferim?

  • Pachet salarial motivant corelat cu performanța
  • Oportunitate de dezvoltare a carierei într-o companie aflată în expansiune
  • Asigurare de sănătate Allianz Țiriac
  • Program de lucru flexibil
  • Activități de implicare comunitară
  • Training-uri interne și participarea la evenimente specifice
  • Obținerea de certificări în scopul dezvoltării profesionale, suportate de companie
  • Un parcurs profesional bine definit
  • Un mediu profesional prietenos
  • Teambuilding-uri
  • Oportunitatea de a lucra în cadrul unor proiecte care folosesc tehnologii de ultimă oră (automotive / științele vieții / IoT)

Contact