Locație: Cluj-Napoca

Responsabilități:

  • Dezvoltarea și testarea noilor soluții IoT integrate (Hardware și Software) pentru diferite tipuri de industrii: echipamente pentru utilaje, transport, agricultură, transport public
  • Conformarea la regulile disciplinare de lucru ale companiei
  • Analiza nevoilor clienților și găsirea unei soluții IoT optime pentru aceștia (Management flotă auto/Senzori Bluetooth etc)
  • Capacitatea de a aplica toate cunoștințele dobândite pentru a analiza și soluționa o situație
  • Propunerea de soluții noi/existente pentru dezvoltarea portofoliului IoT
  • Investigarea solicitărilor venite din partea clienților sau a stakeholderilor, evaluarea problemelor și găsirea de soluții pentru rezolvarea acestora
  • Înțelegerea și integrarea dispozitivelor IoT cu anumite platforme

Cerințe:

  • Bune capacități de lucru în echipă
  • Eficiență profesională (capacitatea de a finaliza task-urile)
  • Abilități de planificare și organizare
  • Experiență în testarea și configurarea dispozitivelor hardware: ruter, modul GPS, cameră, tracker GPS
  • Absolvent de studii superioare/masterand în domenii precum: inginerie electrică, știința calculatoarelor sau automatică
  • Dorința de dezvoltare profesională în industrii precum IoT și automatică
  • Limba engleză: nivel mediu (citit, scris și vorbit)
  • SQL Database Programming: nivel basic

Ce oferim?

  • Pachet salarial motivant corelat cu performanța
  • Oportunitate de dezvoltare a carierei într-o companie aflată în expansiune
  • Asigurare de sănătate Allianz Țiriac
  • Program de lucru flexibil
  • Activități de implicare comunitară
  • Training-uri interne și participarea la evenimente specifice
  • Obținerea de certificări în scopul dezvoltării profesionale, suportate de companie
  • Bonusuri de performanță
  • Un parcurs profesional bine definit
  • Un mediu profesional prietenos
  • Teambuilding-uri
  • Oportunitatea de a lucra în cadrul unor proiecte care folosesc tehnologii de ultimă oră (automotive / științele vieții / IoT)

Contact