Locații: Cluj-Napoca, București

RESPONSABILITĂȚI:

  • Disponibilitate pentru deplasări în zona de responsabilitate în proporție de 80% din timp
  • Responsabil în mod direct de atingerea obiectivelor
  • Promovarea și vinderea soluției TrackGPS, soluție completă de monitorizare și gestionare a parcului auto
  • Identificarea cerințelor pieței în raport cu soluțiile și produsele din portofoliul AROBS Transilvania Software
  • Gestionarea relațiilor cu partenerii AROBS Transilvania Software
  • Culegerea și transmiterea informațiilor legate de cerințele clienților în ceea ce privește dezvoltarea de soluții personalizate
  • Întocmirea de oferte de preț, documentații tehnice, contracte comerciale și urmărirea evoluției acestora
  • Realizarea de prezentări și DEMO-uri pentru potențialii clienți
  • Informarea cu scopul cunoașterii în detaliu a produselor gestionate și poziționarea acestora pe piață
  • Implicarea activă în creșterea gradului de satisfacție al clienților, venind în întâmpinarea nevoilor acestora cu soluții personalizate
  • Dezvoltarea portofoliului de clienți în zona arondată
  • Menținerea și dezvoltarea relațiilor cu actualii clienți
  • Întocmirea periodică a rapoartelor de activitate

CERINȚE:

  • Studii superioare finalizate în domeniul economic sau tehnic (studiile tehnice reprezintă un avantaj)
  • Experiență de minim 2 ani în vânzări
  • Experiența în vânzări de soluții software, soluții tehnice sau soluții GPS constituie un avantaj
  • Excelente abilități de comunicare, negociere și prezentare profesională
  • Bune abilități de organizare și planificare a muncii
  • Bune cunoștințe de IT&C
  • Atitudine proactivă
  • Orientare spre rezultate
  • Capacitatea de încadrare în deadline-urile stabilite și de atingere a target-ului
  • Flexibilitate și adaptabilitate
  • Disponibilitate pentru deplasări frecvente în zona de responsabilitate
  • Permis de conducere categoria B
  • Bune cunoștințe de limba engleză
  • Bune cunoștințe de operare PC (CRM și Pachetul Office – Word, Excel, PowerPoint)

Ce oferim?

  • Pachet salarial motivant corelat cu performanța
  • Oportunitate de dezvoltare a carierei într-o companie aflată în expansiune
  • Asigurare de sănătate Allianz Țiriac
  • Program de lucru flexibil
  • Activități de implicare comunitară
  • Training-uri interne și participarea la evenimente specifice
  • Obținerea de certificări în scopul dezvoltării profesionale, suportate de companie
  • Bonusuri de performanță
  • Un parcurs profesional bine definit
  • Un mediu profesional prietenos
  • Teambuilding-uri

Contact